Calendar

19 Sun 20 Mon 21 Tue 22 Wed 23 Thu 24 Fri 25 Sat
All-day
12:00 am
1:00 am
2:00 am
3:00 am
4:00 am
5:00 am
6:00 am
7:00 am
8:00 am
9:00 am
10:00 am
11:00 am
12:00 pm
1:00 pm
2:00 pm
3:00 pm
4:00 pm
5:00 pm
6:00 pm
7:00 pm
8:00 pm
9:00 pm
10:00 pm
11:00 pm
Now: May 23 05:49 am
2:30 am Baseball: Varsity Boys Junior,Pickering H.S. @ Maxwell Heights S.S., Regular Season @ Kinsmen Field
Baseball: Varsity Boys Junior,Pickering H.S. @ Maxwell Heights S.S., Regular Season @ Kinsmen Field
May 23 @ 2:30 am – 4:00 am
Pickering H.S. @ Maxwell Heights S.S., Regular Season
9:30 am Baseball: Varsity Boys Junior,Pickering H.S. @ Sinclair S.S., Regular Season @ Kinsmen Field
Baseball: Varsity Boys Junior,Pickering H.S. @ Sinclair S.S., Regular Season @ Kinsmen Field
May 23 @ 9:30 am – 11:00 am
Pickering H.S. @ Sinclair S.S., Regular Season
12:00 pm Baseball: Varsity Boys Junior,Maxwell Heights S.S. @ Sinclair S.S., Regular Season @ Sinclair S.S.
Baseball: Varsity Boys Junior,Maxwell Heights S.S. @ Sinclair S.S., Regular Season @ Sinclair S.S.
May 23 @ 12:00 pm – 1:30 pm
Maxwell Heights S.S. @ Sinclair S.S., Regular Season
1:00 pm Lacrosse: Varsity Boys ,St. Stephen C.S.S. @ Maxwell Heights S.S., LOSSA Championship @ South Courtice Arena Turf Field
Lacrosse: Varsity Boys ,St. Stephen C.S.S. @ Maxwell Heights S.S., LOSSA Championship @ South Courtice Arena Turf Field
May 23 @ 1:00 pm – 2:30 pm
St. Stephen C.S.S. @ Maxwell Heights S.S., LOSSA Championship
2:00 pm Baseball: Varsity Boys Tier 2,Donald A. Wilson S.S. @ J. Clarke Richardson, Regular Season @ Hermitage Park
Baseball: Varsity Boys Tier 2,Donald A. Wilson S.S. @ J. Clarke Richardson, Regular Season @ Hermitage Park
May 23 @ 2:00 pm – 3:30 pm
Donald A. Wilson S.S. @ J. Clarke Richardson, Regular Season
2:00 pm Baseball: Varsity Boys Tier 2,Eastdale C.V.I. @ Father Leo Austin C.S.S., Regular Season @ Iroquois Park
Baseball: Varsity Boys Tier 2,Eastdale C.V.I. @ Father Leo Austin C.S.S., Regular Season @ Iroquois Park
May 23 @ 2:00 pm – 3:30 pm
Eastdale C.V.I. @ Father Leo Austin C.S.S., Regular Season
2:00 pm Baseball: Varsity Boys Tier 3,Clarke H.S. @ John Pereyma C.S.S., Regular Season @ Harvey Jackson Memorial Park
Baseball: Varsity Boys Tier 3,Clarke H.S. @ John Pereyma C.S.S., Regular Season @ Harvey Jackson Memorial Park
May 23 @ 2:00 pm – 3:30 pm
Clarke H.S. @ John Pereyma C.S.S., Regular Season
2:00 pm Baseball: Varsity Boys Tier 3,Paul Dwyer C.S.S. @ R.S. McLaughlin C.V.I., Regular Season @ Ritson Field
Baseball: Varsity Boys Tier 3,Paul Dwyer C.S.S. @ R.S. McLaughlin C.V.I., Regular Season @ Ritson Field
May 23 @ 2:00 pm – 3:30 pm
Paul Dwyer C.S.S. @ R.S. McLaughlin C.V.I., Regular Season
2:00 pm Rugby – Boys: Senior Boys ,Uxbridge S.S. @ Brooklin High School, Quarter Final @ Brooklin High School
Rugby – Boys: Senior Boys ,Uxbridge S.S. @ Brooklin High School, Quarter Final @ Brooklin High School
May 23 @ 2:00 pm – 3:30 pm
Uxbridge S.S. @ Brooklin High School, Quarter Final
2:30 pm Lacrosse: Varsity Boys ,Henry Street H.S. @ Holy Trinity C.S.S., LOSSA Championship @ South Courtice Arena Turf Field
Lacrosse: Varsity Boys ,Henry Street H.S. @ Holy Trinity C.S.S., LOSSA Championship @ South Courtice Arena Turf Field
May 23 @ 2:30 pm – 4:00 pm
Henry Street H.S. @ Holy Trinity C.S.S., LOSSA Championship
3:00 pm Rugby – Boys: Junior Boys ,Dunbarton H.S. @ St. Stephen C.S.S., Quarter Final @ St. Stephen C.S.S.
Rugby – Boys: Junior Boys ,Dunbarton H.S. @ St. Stephen C.S.S., Quarter Final @ St. Stephen C.S.S.
May 23 @ 3:00 pm – 4:30 pm
Dunbarton H.S. @ St. Stephen C.S.S., Quarter Final
3:00 pm Soccer: Senior Girls 1A,Clarke H.S. @ John Pereyma C.S.S., LOSSA Championship @ John Pereyma C.S.S.
Soccer: Senior Girls 1A,Clarke H.S. @ John Pereyma C.S.S., LOSSA Championship @ John Pereyma C.S.S.
May 23 @ 3:00 pm – 4:30 pm
Clarke H.S. @ John Pereyma C.S.S., LOSSA Championship
3:00 pm Soccer: Senior Girls 3A,Maxwell Heights S.S. @ Pickering H.S., Semi Final @ Oshawa Civic Turf #5
Soccer: Senior Girls 3A,Maxwell Heights S.S. @ Pickering H.S., Semi Final @ Oshawa Civic Turf #5
May 23 @ 3:00 pm – 4:30 pm
Maxwell Heights S.S. @ Pickering H.S., Semi Final
3:00 pm Soccer: Senior Girls 3A,St. Mary C.S.S. @ Donald A. Wilson S.S., Semi Final @ Kinsmen Turf
Soccer: Senior Girls 3A,St. Mary C.S.S. @ Donald A. Wilson S.S., Semi Final @ Kinsmen Turf
May 23 @ 3:00 pm – 4:30 pm
St. Mary C.S.S. @ Donald A. Wilson S.S., Semi Final
3:15 pm Lacrosse: Varsity Girls ,Donald A. Wilson S.S. @ Brooklin High School, Semi Final @ Vaso Field
Lacrosse: Varsity Girls ,Donald A. Wilson S.S. @ Brooklin High School, Semi Final @ Vaso Field
May 23 @ 3:15 pm – 4:45 pm
Donald A. Wilson S.S. @ Brooklin High School, Semi Final
4:30 pm Lacrosse: Varsity Girls ,Sinclair S.S. @ Maxwell Heights S.S., Semi Final @ Vaso Field
Lacrosse: Varsity Girls ,Sinclair S.S. @ Maxwell Heights S.S., Semi Final @ Vaso Field
May 23 @ 4:30 pm – 6:00 pm
Sinclair S.S. @ Maxwell Heights S.S., Semi Final
2:00 pm Baseball: Varsity Boys Tier 2,Notre Dame C.S.S. @ Bowmanville H.S., Regular Season @ Clarington Fields
Baseball: Varsity Boys Tier 2,Notre Dame C.S.S. @ Bowmanville H.S., Regular Season @ Clarington Fields
May 24 @ 2:00 pm – 3:30 pm
Notre Dame C.S.S. @ Bowmanville H.S., Regular Season
2:00 pm Baseball: Varsity Boys Tier 3,Uxbridge S.S. @ John Pereyma C.S.S., Regular Season @ Lakeview Park
Baseball: Varsity Boys Tier 3,Uxbridge S.S. @ John Pereyma C.S.S., Regular Season @ Lakeview Park
May 24 @ 2:00 pm – 3:30 pm
Uxbridge S.S. @ John Pereyma C.S.S., Regular Season
2:00 pm Rugby – Boys: Junior Boys ,Port Perry H.S. @ Uxbridge S.S., Quarter Final @ Uxbridge S.S.
Rugby – Boys: Junior Boys ,Port Perry H.S. @ Uxbridge S.S., Quarter Final @ Uxbridge S.S.
May 24 @ 2:00 pm – 3:30 pm
Port Perry H.S. @ Uxbridge S.S., Quarter Final
2:00 pm Rugby – Boys: Senior Boys ,Courtice S.S. @ Henry Street H.S., Quarter Final @ Henry Street H.S.
Rugby – Boys: Senior Boys ,Courtice S.S. @ Henry Street H.S., Quarter Final @ Henry Street H.S.
May 24 @ 2:00 pm – 3:30 pm
Courtice S.S. @ Henry Street H.S., Quarter Final
3:00 pm Rugby – Boys: Bantam Boys ,O’Neill C.V.I. @ Uxbridge S.S., Semi Final @ Uxbridge S.S.
Rugby – Boys: Bantam Boys ,O’Neill C.V.I. @ Uxbridge S.S., Semi Final @ Uxbridge S.S.
May 24 @ 3:00 pm – 4:30 pm
O’Neill C.V.I. @ Uxbridge S.S., Semi Final
3:00 pm Rugby – Boys: Junior Boys ,Ajax H.S. @ Henry Street H.S., Quarter Final @ Henry Street H.S.
Rugby – Boys: Junior Boys ,Ajax H.S. @ Henry Street H.S., Quarter Final @ Henry Street H.S.
May 24 @ 3:00 pm – 4:30 pm
Ajax H.S. @ Henry Street H.S., Quarter Final